XII. ročník Veterán párty 2024

Odkazy na fotografie z Veteránpárty

Odkazy na fotogalerie a videa od návštěvníků

Výherci hlasování divácké soutěže

Kategorie do roku výroby 1945:

Umístění Startovní číslo Jméno Vozidlo Rok výroby
1. místo 15 Luděk Platil Aero 30 1934
2. místo 1 Valdemar Vašenda Buick 1928
3. místo 6 Antonín Provazník Aero 662 1931

Kategorie rok výroby 1946-1970:

Umístění Startovní číslo Jméno Vozidlo Rok výroby
1. místo 107 Vladimír Voruda BMW Isetta 1961
2. místo 110 Svatopluk Holata Rolls-Royce, Silver Cloud 1956
3. místo 127 Jiří Nachtigall Chevrolet Biscain 1960

Kategorie motocykly a ostatní stroje:

Umístění Startovní číslo Jméno Vozidlo Rok výroby
1. místo 206 Luboš Bubeníček BSA S27 1927
2. místo 214 David Havránek Jawa 250 sidecar + páv 1964
3. místo 201 Přemysl Kouda Jawa 175/356 1959

V sobotu 27.dubna se tradičně uskutečnil již 12.ročník setkání příznivců a majitelů historických automobilů, motocyklů, traktorů a dalších strojů do roku výroby 1970. Akci pořádal Klub historických vozidel Horní Počernice spolu s hlavním sponzorem Městskou částí Praha 20 a Chvalským zámkem. Akci podpořilo i mnoho dalších sponzorů, za jejichž podporu je třeba jim poděkovat. Krásné počasí a tradičně skvělá atmosféra opět přilákali přes 105 zajímavých vozidel a strojů. Přišlo se na ně podívat více jak 1200 diváků. Celodenním programem provázela živá hudba s odbornými komentáři členů klubu a samozřejmě nechybělo i skvělé pohoštění, které zajišťoval pivovar Počerňák. Součástí byly i doplňující akce a zábavné aktivity především pro dětské návštěvníky. Vyhlídkové jízdy autobusem Škoda RTO, letecké trenažéry, výstava plastikových modelů a ukázky techniky Chvalských hasičů. Program byl vhodně doplněn i možností prohlídek výstav na Chvalském zámku, které byly pro registrované účastníky akce zdarma. Pro dospělé návštěvníky byla jistě zajímavá prezentace knihy Mgr. Pavla Černého o významné odbojové skupině „Tři králové“ št.kap. Morávka. Diváci po zakoupení hlasovacího lístku se mohli zúčastnit hlasování o nejhezčí a nejzajímavější vozidlo a motocykl v kategoriích před a po roce 1945. Každý, kdo si zakoupil hlasovací lístek, si mohl na kole štěstí vytočit zajímavou odměnu (vyhrával téměř každý). V soutěži o nejhezčí vozidlo byli účastníci odměněni speciálními uměleckými poháry vyrobenými pouze pro tuto soutěž. Nedílnou součástí byla také módní přehlídka účastníků, kteří přijeli v dobových kostýmech.


Za skvělou akci patří poděkování pomocníkům ze spolku „Chvalská beseda“, chlapcům z kroužku „Zálesák“, všem členům Klubu historických vozidel Horní Počernice a jejich rodinným příslušníkům. Věříme, že všichni, kteří akci navštívili, byly spokojení a užili si krásný a zajímavý den.

  

XII. ročník Veterán Párty 2024 pořádal klub historických vozidel Horní Počernice pod záštitou MČ Praha 20 na Chvalské tvrzi. Tradiční setkání příznivců historických vozidel, motocyklů a jiných strojů do r.v.1970.

Celodenní program s přehlídkou vozidel, divácké soutěže pro dospělé i děti, vyhlídkové jízdy historickým autobusem, občerstvení a živá hudba po celý den. Letos jste se mohli navíc těšit na výstavu plastikových modelů a pod záštitou Střední školy letecké a výpočetní techniky z Odoleny Vody byli zapůjčené letecké trenažéry Letounu L-39 Albatros a L-13 Blaník ve Chvalské stodole. Prezentace zcela nové, neobvykle pojaté publikace “Morávkova zpověď, aneb Věřím v Boha a ve své pistole”, pojednávající neotřele o obrovském příběhu “Tří králů” přímo s autory Pavlem Černým a Jaroslavem Čvančarou. Pro Vaše malé ratolesti jezdil historický autobus Škoda 706 RTO KAR na vyhlídkové jízdy. Dalším programem pro velké i malé byl stánek s tématickou keramikou, kterou jste si mohli vybarvit podle své fantazie. A také s účastí hasičů SDH Chvaly.

Odkaz na registraci, program pro diváky, propozice pro účastníky, itinerář a plakát

 

P.S.: Pár zajímavostí z přípravy

Každý ročník Vetrán Párty pro vás připravujeme s velkým předstihem. Dá to opravdu docela dost práce a organizování. A další velmi významný milník na přípravu se sešel u našich klubových řemeslníků. Nejenže zvládají funkcionáře klubu, ale navíc ručně pro Vás již třetím ročníkem připravují originální klubové poháry. Nyní se můžete podívat pod pokličku této vyroby. S precizností kováře sehnat materiál a s pomocí přesného laseru nařezat a pak každý plech přesně naohýbat, bezpečně zbrousit proti pořezání, nalakovat hned několika barvami tak, aby se navzájem nepropily a pak nechat vše dobře zaschnout. V druhé fázi se polotovary převezou ke truhláři, který vybral prvotřídní dřevo pro podstavce. To musí nařezat i s přesným rádiusem, strhnout obroušením hrany, vyfrézovat drážky a nalakovat. Pak se dva druhy kovů slepí a připevní na podstavce. Hotový výrobek se ještě finálně naleští a to vše 3x tři kategorie a pak jsou pro Vás připravené originální a výrobně velmi hodnotné poháry, které může ziskat kdokoliv z Vás, který se přihlásí včas na XII. ročník Veterán Párty 27.4.2024 a to pouze v KHV Horní Počernice...